Wydruk na opakowaniu – te firmy potrafią zaskoczyć swoich klientów!

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wydruk na opakowaniu to dobra metoda, by nadać pudełku wyjątkowy charakter, czyli je spersonalizować. Mile widziane są nadruki, które są wysokiej jakości, precyzyjnie wykonane i są ekologiczne. Co drukują na opakowaniach znane firmy? Sprawdźmy!

Wydruk na opakowaniu, czyli daj się wyróżnić na rynku

Wydruk na opakowaniu to jedna z metod personalizacji opakowań produktowych. W ten sposób można wyróżnić torby prezentowe, pudełka fasonowe, a także kartonowe opakowania o nietypowych kształtach. Kreatywne nadruki budują relację z klientem, a logo firmy naniesione na pudełko w widocznym miejscu przyczynia się do tego, że konsumenci zapamiętują naszą markę.

Nadruk może być bardzo szczegółowy i pokrywać wszystkie ściany pudełka. Można też postąpić zupełnie odwrotnie i nadrukować na pudełku jedynie logotyp firmy. Rozwiązań proponowanych przez producentów opakowań produktowych, takich jak firma Packhelp, jest bardzo dużo!

Wydruk na opakowaniu – te firmy potrafią zaskoczyć swoich klientów!

#1 Sweet Petula

Papierowe opakowania Sweet Petula to prawdziwy majstersztyk. Wyróżnia je precyzyjny nadruk na ściankach. Mydła są pakowane w opakowania z podobiznami roślin, zwierząt, a nawet ludzkich kości.

#2 Peet Rivko

Pudełka Peet Rivko cechuje dojrzały minimalizm. Zostały one zaprojektowane zgodnie z zasadą „less is more”. Taki wydruk na opakowaniu podkreśla prostą i naturalną formułę kosmetyków, które produkowane są bez sztucznych dodatków i składników, które mogłyby drażnić skórę.

#3 Glossier

Glossier to marka, którą wyróżnia nadruk w postaci kreatywnych haseł. Podczas otwierania pudełek Glossier odczuwa się bardzo silne unboxing experience, wpływa na to między innymi obecność takich napisów, jak „Wyglądasz świetnie” lub „Najpierw skóra, potem make-up, uśmiech – zawsze!”

#4 Too Faced

Hasła reklamowe stosowane na opakowaniach Too Faced budują relację z klientem. Po otwarciu pudełka z ulubionymi kosmetykami ukazuje nam się hasło „You’re So Too Faced”. Prawda, że zachęca do zakupu?

Jak widać po wymienionych wyżej przykładach, do projektowania opakowań produktowych przykładają się bardzo starannie branże kosmetyczne. Jeśli interesuje Cię marketing opakowań i szukasz inspiracji, warto odwiedzić strony popularnych producentów pudełek.