Wprowadzenie produktu na rynek – 5 ciekawych pomysłów

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wprowadzenie produktu na rynek to prawdziwa sztuka. W momencie, gdy dany produkt lub usługa nie jest jeszcze znany szerokiemu gronu, bardzo ciężko jest się wybić. Jak wyprzedzić konkurencję i zwiększyć zainteresowanie klientów? Przedstawiamy 5 ciekawych pomysłów!

Wprowadzenie produktu na rynek – 3 ważne zasady

Jeśli chcesz skutecznie rozpromować nowy produkt lub usługę, warto wziąć sobie do serca i zastosować 3 ważne zasady. Po pierwsze – zdefiniuj swój produkt, po drugie – określ grupę docelową odbiorców twojego produktu, po trzecie –  opracuj taką strategię sprzedaży i komunikacji, by trafić do grupy odbiorców swojego produktu. Co jeszcze można zrobić? Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów.

Wprowadzenie produktu na rynek – pomysł nr 1 – reklamy Google

Aby wprowadzić nowy produkt na rynek, trzeba przede wszystkim zastanowić się, jak można go pokazać szerszemu gronu. Jeśli chodzi o rzeczywisty świat, w tej roli dobrze sprawdzi się prezentacja, np. na branżowych targach, konferencji, czy evencie. Nie należy zapominać także o ogromnym potencjale Internetu i reklam w formie online. Jednym z najbardziej skutecznych narzędzi marketingu internetowego, które mogą pomóc rozpromować nowy produkt wśród odbiorców, są reklamy AdWords.

Wprowadzenie produktu na rynek – pomysł nr 2 – reklamowe pos’y

Wspomnieliśmy o prezentacji podczas targów, konferencji czy eventów. Aby była ona estetyczna i logotypy firmy rzucały się w oczy, warto wypróbować dodatkowe nośniki reklamowe. Elementy reklamowe takie jak shelfstoppery, wobblery, obudowy palet, czy stoiska wystawiennicze mogą zostać spersonalizowane tak, by same w sobie reklamowały one naszą markę. Warto skorzystać z tego rozwiązania!

Pomysł nr 3 – ustalenie odpowiedniej grupy słów kluczowych

Poza reklamami Google, przed wprowadzeniem produktu na rynek należy określić także niszę i zdefiniować odpowiednie słowa kluczowe do kampanii SEO. To właśnie na te frazy będzie pozycjonowana nasza strona internetowa. Szczególnie ważne są tzw. frazy z długim ogonem – to one, wpisywane w Google przez konsumentów, przyczynią się do zwiększenia sprzedaży!

Pomysł nr 4 – skorzystaj z newslettera

Twoja strona internetowa z pewnością posiada przycisk Call to action, który odsyła zainteresowane osoby do newslettera. Najwyższy czas go użyć! Wprowadzenie nowej usługi to dobra okazja, by poinformować o tym wszystkich Twoich dotychczasowych klientów!

Pomysł nr 5 – wykorzystaj potęgę Social Media

Pewnie nie raz widziałeś, że producenci soków, przekąsek, chipsów i tym podobnych artykułów spożywczych, przed wprowadzeniem produktu na rynek organizują duże kampanie reklamowe na Facebooku pt. „Wymyśl smak dla naszego nowego produktu”. To doskonały przykład na to, jak można zaangażować konsumentów w działania dotyczące firmy i tym samym zwiększyć zainteresowanie nowym produktem!