Torby papierowe - z czego są wykonywane?

W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na ochronę środowiska i ekologiczne podejście do życia praktycznie, w każdej dziedzinie naszego życia. W taki oto sposób postanowiono zastąpić różnego rodzaju torby foliowe i foliówki na bardziej przyjazne torby papierowe. Jednak nie każdy wie z czego, tak naprawdę są wykonane takie torby.

Torby papierowe – rodzaje materiałów wykorzystywanych do produkcji

Istnieje kilka rodzajów papieru, z jakiego powstają takie torby, jedna wspólna rzecz, jaką ma w sobie każda to, to, że są ekologiczne i przyjazne dla naszego środowiska. Tak więc najpopularniejszymi materiałami do stworzenia takiej torby są:

Papier makulaturowy

Jest to najbardziej ekologiczna wersja takich toreb. Do ich produkcji zostaje wykorzystany papier z segregacji śmieci, który zostaje najpierw posegregowany, następnie przerabiany tak by mogły z niego powstać wspomniane już torby. W trakcie procesu można je poddać wybieleniu, jednak ten proces może zostać całkowicie pominięty, dzięki czemu każda taka torba ma swoją barwę, a dokładniej mówiąc, taka torba ma różnego rodzaju odbarwienia, spowodowane tym, że pulpa z makulatury jest różnobarwna. Taka wersja toreb jest najbardziej ekologiczna dla naszego środowiska. Niestety większość sklepów nie używa toreb wykonanych z tego surowca, ponieważ nie mają jednolitej barwy.

Papier typu Kraft

Jest to bardzo wytrzymały gruby papier, który nie wpuszcza światła. Idealnie nadaje się do większych ciężarów z powodu tego, jego struktura jest dodatkowo wzmocniona. Produkowany jest w paru kolorach m.in. biały, szary czy beżowy. Zaletą tego papieru jest to, że można nałożyć bez problemu na niego nadruk, dzięki czemu bardzo chętnie sięgają po niego różnego rodzaju sklepy np. odzieżowe. Papier taki może zostać za laminowany, czy powlekany gumą lub nanieść warstwę metalizowaną. Torby wykonane z takiego rodzaju papieru mogą mieć kontakt z żywnością, więc mogą bez problemu zastąpić torebki foliowe.

Papier kredowy

Papier kredowy zawiera w sobie warstwę kleju połączoną z białym barwnikiem. Głównym elementem wyróżniającym go od pozostałych to fakt, że jest śliski w dotyku i trudno na niego nanieść druk przez niską wsiąkliwość substancji. Jeśli jednak już naniesiemy na niego druk, który nas interesuje. Wtedy możemy być pewni, że nie przebije się on na drugą stronę. Wyróżniamy dwa rodzaje papieru kredowego jeden to kreda błyszcząca, której papier się delikatnie błyszczy i jest delikatniejszy w dotyku, oraz kreda matowa, jest bardzo sztywna i bardziej szorstka.