strona-firmowa-na-facebooku-jak-ja-utworzyc

W obecnej rzeczywistości każde przedsiębiorstwo powinno i musi trzymać rękę na pulsie. Jedną z podstaw budowy przewagi marketingowej jest wkroczenie na rynek poprzez social media. Pomoże w tym strona firmowa na Facebooku.

Strona firmowa na Facebooku – zalety

Wszechobecna technologia zmienia nie tylko nasze życie prywatne. Oddziałuje także na przedsiębiorstwa, działające w ciągle zmieniającym się otoczeniu. Współcześnie odchodzi się od znanych od wieków sprawdzonych metod zarządzania firmą. Jednym ze sposobów osiągnięcia sukcesu działań marketingowych jest strona przedsiębiorstwa na najpopularniejszym dotychczas portalu społecznościowym, jakim jest Facebook. Rozwiązanie to ma wiele zalet, umożliwia:

  • nastawienie na zmiany i nowoczesność – obecnie należy być na bieżąco z każdą nowością technologiczną.
  • osiągnięcie przewagi konkurencyjnej – posiadanie profili na portalach społecznościowych pozwala nie pozostawać w tyle od czyhającej na każdym kroku konkurencji.
  • pozytywny oddźwięk w środowisku klientów – firmowy profil w social media sprawia wrażenie, że przedsiębiorstwo jest postrzegane jako nowoczesne oraz przyjaźnie nastawione do zmian i technologii.

Strona firmowa na Facebooku – jak ją utworzyć?

1. Zaloguj się na swoje indywidualne konto na Facebooku, następnie z górnego paska narzędzi wybierz ikonkę strzałki w dół. Jest to ostatnia ikonka po prawej stronie.

2. Wybierz opcję „Zarządzaj stronami”.

3. Kolejnym krokiem będzie wybór polecenia „Utwórz stronę”.

4. W programie otworzy się okno poleceń. Wybrać należy kategorię „Firma lub marka”.

5. W kolejnej karcie należy uzupełnić nazwę przedsiębiorstwa oraz określić zakres jego działania. Następnie należy wprowadzić adres oraz telefon kontaktowy (opcjonalnie).

6. Ostatnim krokiem będzie dodanie zdjęcia (najlepiej z logo bądź nazwą danej firmy) oraz zdjęcia w tle.

Ważne wskazówki

Jeśli utworzyłeś już profil swojej firmy, pamiętaj, że to nie koniec pracy.

  • Ustaw nazwę użytkownika, która pojawi się w adresie www strony.
  • Następnie dodaj godziny pracy swojej firmy.
  • Potem dokonaj edycji podanych informacji – m.in. dodaj opis działalności, lokalizację firmy i obszar działań, szczegółowe dane kontaktowe.
  • Zaproś znajomych do polubienia swojej strony – zyska ona na popularności.
  • Wykup działania promocyjne – reklamy.

Rozwiązanie to pozwala na nawiązanie kontaktów biznesowych i współpracy z innymi firmami. Jako firma można bowiem dodawać komentarze, czy recenzje danym profilom, innym stronom czy wydarzeniom.

Właściwie prowadzona strona to narzędzie do utrzymywania przewagi konkurencyjnej. Jest potężnym wsparciem do działań marketingowych. Klienci mogą się za jej pomocą porozumiewać z przedsiębiorstwem. Sama firma zaś może poprzez publikowane treści budować swój wizerunek wśród otoczenia zewnętrznego.