Pudełkowy marketing - jak poprawić wizerunek firmy poprzez opakowanie produktowe?

Trendy w branży opakowań ciągle się zmieniają, zgodnie z potrzebami klientów. Tzw. pudełkowy marketing ma na celu poprawienie wizerunku firmy poprzez odpowiednie opakowanie produktowe. Jak to działa? Podpowiadamy, jak wykorzystać opakowanie produktowe do promocji marki!

Marketing opakowań – wykorzystaj opakowanie produktowe do promocji marki!

Marketing opakowań to działania reklamowe, które korzystają z potencjału opakowań produktowych, po to, by zapewnić firmie sukcesy sprzedażowe. Ich celem jest wykorzystać opakowanie produktowe jako nośnik reklamowy, który, nie tylko przekaże klientowi najważniejsze informacje na temat produktu, ale także zachęci go do zakupu.

Poprzez właściwie zaprojektowane opakowanie można nie tylko odświeżyć wizerunek marki, która już istnieje jakiś czas na rynku, ale także wypromować nowe produkty i usługi oraz dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Okazuje się, że od tego, jak zaprojektujesz opakowanie produktowe dla swojej marki, zależy, czy Klient:

 • skorzysta z Twojej oferty, czy dokona zakupu u konkurencji,
 • będzie się identyfikował z Twoją marką i chętnie ją promował, np. wśród znajomych lub w Social Media,
 • będzie śledził na bieżąco nowości związane z marką i oczekiwał premier,
 • zakupi Twoje produkty w celu podarowania ich komuś,
 • będzie chciał częściej korzystać z Twoich produktów i usług.

Dzięki starannie zaprojektowanym opakowaniom wysyłkowym można skutecznie zwrócić uwagę klienta i przyczynić się do sfinalizowania transakcji!

Packhelp czyli zapakuj to dobrze!

Jak poprawić wizerunek firmy poprzez opakowanie produktowe? Producenci opakowań dla firm – np. polska firma Packhelp zachęcają do tego, by podczas ich projektowania wykazać się kreatywnością!

Z Packhelp stworzysz pudełko o okrągłym lub heksagonalnym kształcie. Możesz zaprojektować także opakowanie podłużne. Wewnątrz pudełka można zamieścić specjalne przegródki, które uporządkują jego zawartość lub wyścielić je elegancką poduszką. Można je także wypełnić wełną drzewną. Oferta Packhelp Pro stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego biznesu i pozwala stworzyć takie pudełko, które pomoże odpowiednio wyeksponować zarówno produkt, jak i markę.

W e-commerce sprawdzają się nietypowe rozwiązania, ciekawe hasła reklamowe, personalizacja i praktyczny charakter – wszystkie te cechy mogą dotyczyć Twoich opakowań produktowych! Aby jednak wykorzystać w pełni potencjał pudełek, warto wiedzieć, co jest modne.

Obecnie na topie są:

 • pudełka z przegródkami lub praktycznym uchwytem,
 • ekologiczne pudełka, zwłaszcza w kontekście zdrowej żywności lub naturalnych i organicznych kosmetyków,
 • minimalistyczne eleganckie i stylowe opakowania produktowe,
 • pudełka, których mechanizm otwierania wzbudza ciekawość i ekscytację,
 • pudełka z precyzyjnymi nadrukami, odwołującymi się do filozofii firmy,
 • pudełka, które nawiązują w jakiś sposób do najnowszych trendów i okoliczności,
 • pudełka subskrypcyjne, dedykowane konkretnej grupie odbiorców.

Opakowanie produktowe – reklama dla  każdej branży

Niestandardowe pudełka kartonowe pojawiają się w różnych branżach, począwszy od producenta makaronów – Pietro Gala, przez branżę kosmetyczną (np. Microme Cosmetics), do branży elektronicznej (ekologiczne pudełka Green Light Depot to świetna reklama dla marki).

Pierwsza z wymienionych marek, czyli Pietro Gala sprzedaje swoje produkty w przyciągających wzrok, kreatywnych opakowaniach. Wycięcia, które znalazły się w strategicznym centralnym miejscu na pudełku, nie dość, że świetnie prezentują produkt, to jeszcze bawią klientów.

pietro gala
https://pin.it/g66wmqexrliphu

W drugim przypadku mamy do czynienia z poważnym i eleganckim, minimalistycznym design. Rosyjska marka produkująca kosmetyki do makijażu molekularnego pakuje swoje wyroby w stylowe różowe, zielone i granatowe pudełka, które zostały dopasowane rozmiarem do tego, co się w nich znajduje. Złocone logo firmy oraz odznaczająca się na pudełku biała czcionka sugerują, że jest to produkt luksusowy i dedykowany nowoczesnym i świadomym konsumentkom.

microme cosmetics
https://pin.it/upfxobu2eaea6r

Trzecia z wymienionych marek, czyli Green Light Depot postawiła na ekologię i elegancję. Pudełka na żarówki, które wprowadziła na rynek ta marka, przyciągają wzrok i zachwycają praktycznym charakterem. Niektóre z nich posiadają praktyczne uchwyty, zawartość innych się wysuwa. Wszystkim sprzyja ta sama idea – podarować klientowi coś więcej niż tylko produkt!

green depot light
https://pin.it/wd4s4zshn4vq5t

Chcesz wyróżnić swój produkt na sklepowych półkach? Wypróbuj niestandardowe opakowania!

Projektowanie markowych pudełek wysyłkowych to nie tylko dobra zabawa i wyzwanie dla kreatywności. To także duże możliwości reklamowe. Projektując opakowanie od podstaw, mamy szansę stworzyć bardzo efektywny nośnik reklamowy dla przedsiębiorstwa. Współczesny rynek, niezależnie od branży, to rynek, na którym niełatwo się wybić. Jeśli chcesz wypaść dobrze w oczach klientów i wyróżnić swój produkt na sklepowych półkach, to poza działaniami reklamowymi prowadzonymi w Internecie warto zainteresować się także marketingiem opakowań!