Pozycjonowanie głosowe i SEO – jak zoptymalizować stronę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pozycjonowanie głosowe i SEO to działanie marketingowe, w skład których wchodzi przede wszystkim optymalizacja treści strony internetowej. Celem jest osiągnięcie przez witrynę jak najwyższej pozycji w rankingu wyszukiwań Google, Yahoo oraz Bing. Jak zoptymalizować stronę tak, by była widoczna dla robotów Google?

Pozycjonowanie głosowe i SEO – co zrobić, by strona była pozycjonowana w Google?

Pozycjonowanie głosowe i SEO polega na optymalizowaniu zawartości strony tak, by była ona faworyzowana przez wyszukiwarki internetowe. Dzięki starannie dobranym słowom kluczowym, a także właściwemu budowaniu opisów podstron, witryna zacznie zajmować coraz wyższe pozycje w rankingach wyników wyszukiwań.

Pozycjonowanie SEO

Do działań SEO na stronie należy:

  • dobór słów kluczowych i fraz odpowiednich dla danej strony lub marki
  • dopasowanie elementów strony do aktualnych algorytmów wyszukiwarki
  • link building
  • tworzenie wartościowych, unikalnych treści
  • optymalizacja tagów i metatagów na stronie internetowej
  • integracja wpisów z social media i ich promowanie

Działania SEO są konieczne, by zbudować wizerunek marki w sieci, zwiększyć jej widoczność, a także pozyskiwać nowych klientów. Pozycjonowanie głosowe i SEO to ciągła praca i dostosowywanie witryny do zmieniających się algorytmów wyszukiwarek internetowych. Na czym polega ten drugi typ pozycjonowania?

Pozycjonowanie głosowe

Wraz z zaistnieniem na polskim rynku wirtualnego asystenta Google coraz więcej przeszukuje zasoby Internetu, wydając głosowe polecenia wyszukiwarce. Współcześni konsumenci najczęściej korzystają z asystenta Google, gdy wykonują domowe obowiązki lub prowadzą samochód. Pierwszym krokiem do zoptymalizowania strony internetowej pod kątem wyszukiwania głosowego jest pozycjonowanie na dłuższe frazy, czyli tzw. frazy z długim ogonem.

W wyszukiwaniu głosowym używa się dłuższych zdań. Zapytania głosowe często przypominają normalną rozmowę, np. zaczynają się od słów „Gdzie znajdę” lub „Jak zrobić”. Ważną rolę pełni także meta description, dlatego warto zoptymalizować stronę internetową także pod tym kątem.

Jak połączyć te dwie metody? Aby stworzyć estetyczną, funkcjonalną, reponsywną i wygodną do pozycjonowania stronę internetową, można się posłużyć na przykład systemem CMS WordPress. To jedno z popularniejszych na rynku narzędzi do tworzenia blogów, sklepów internetowych oraz witryn!