Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes!

Gdy w naszej firmie doszło do wycieku lub uszkodzenia danych wskutek awarii nośnika, serwera lub komputera, pierwszym, co powinno się zrobić, jest naprawianie baz danych. Jak uratować swój biznes? Podpowiadamy na blogu allcompanycorp.com!

Naprawianie baz danych – co może się przyczynić do uszkodzenia bazy danych?

Naprawianie baz danych to pierwszy krok, który należy podjąć w sytuacji, gdy doszło do zaburzenia struktury bazy danych.

Do utraty plików może dojść wskutek:

  • Włamania niepowołanych osób,
  • Zawirusowania bazy danych,
  • Omyłkowego usunięcia dokumentów,
  • Awarii oprogramowania,
  • Awarii urządzenia – np. wskutek uszkodzeń mechanicznych – wyniku wstrząśnięcia lub upadku urządzenia.

Aby móc zrekonstruować dane, najważniejsze jest szybkie działanie. Jak uratować firmową bazę danych?

Naprawianie baz danych – jak uratować uszkodzoną bazę danych?

Większość oprogramowania firmowego posiada moduły umożliwiające szybkie przywrócenie bazy danych do stanu pierwotnego. Jest to szczególnie pomocne w sytuacji, gdy omyłkowo usunęliśmy ważne dokumenty lub gdy doszło do zakłócenia pracy urządzenia (np. w wyniku utraty zasilania).

W większości sytuacji jednak standardowe przywracanie bazy (nawet z poziomu administratora) może nie przynieść oczekiwanych efektów. Wiele zależy od tego, jak duża powierzchnia bazy danych została uszkodzona i czy dany program posiada odpowiednie zdolności naprawcze. Nie zawsze też przedsiębiorca ma dostęp do odpowiednich funkcji, które pomogą odtworzyć bazę danych.

Nieumiejętna próba ratowania bazy danych może spowodować, że uszkodzone zostaną zarówno oryginalny plik bazy danych, jak i wykonywana kopia!

Praca na uszkodzonej bazie danych może spowodować jeszcze większe uszkodzenia, dlatego w sytuacji, gdy oprogramowanie załączone przez producenta zawodzi i nie potrafi naprawić do końca bazy, nie pozostaje nic innego, jak oddać urządzenie w ręce specjalisty.

Zależy Ci na kompleksowej i profesjonalnej usłudze naprawy baz danych? Niezależnie od tego, czy Twój nośnik padł ofiarą zawirusowania, czy zwykłej, mechanicznej awarii, warto się zgłosić do https://naprawa-bazy-danych.pl/. Firma ta oferuje usługi takie jak naprawa bazy danych oraz zdalny support w zakresie obsługi sprzętu i oprogramowania. Jeśli chcesz odzyskać cenne dokumenty i pliki, najważniejszy jest czas. Nie wahaj się więc zaufać specjalistom!

Czytaj więcej