Luksusowe apartamenty na sprzedaż – łakomy kąsek dla inwestorów?

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Luksusowe apartamenty na sprzedaż są przez wiele osób traktowane jako opłacalna inwestycja. Czy rzeczywiście tak jest? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule!

Luksusowe apartamenty na sprzedaż – mieszkania położone w dobrej lokalizacji mogą zyskać na przestrzeni kilku lat od 50% do nawet 100% wartości zakupu

Luksusowe apartamenty na sprzedaż to łakomy kąsek dla wielu inwestorów. Nowe domy lub odrestaurowane kamienice, których dodatkowym atutem jest bardzo dobra lokalizacja (np. w centrum miasta lub z dobrym dojazdem do ważnych ośrodków w mieście) mogą po upływie kilku lat znacznie zyskać na wartości.

Analiza rynku pokazuje, że wartość nieruchomości luksusowych wzrasta w ciągu dekady o 50% do nawet 100%. Prognozy dotyczące inwestycji w luksusowe nieruchomości są bardzo dobre, ponieważ wzrasta liczba osób zamożnych, a co za tym idzie, wzrasta popyt na mieszkania z wyższej półki.

Luksusowe apartamenty na sprzedaż – wynajem krótkoterminowy apartamentów

To, co przemawia za inwestowaniem w apartamenty, to wygoda i bezpieczeństwo. Wynajem krótkoterminowy apartamentów nie pociąga za sobą problemów z nieopłaconymi należnościami. Na nabycie mieszkania o podwyższonym standardzie decydują się nie tylko osoby prywatne, ale także i duże firmy oraz fundusze inwestycyjne.

Mimo że inwestycja ta wymaga dużego wkładu finansowego na start, to szybko się ona wraca, ponieważ comiesięczne wpływy są o wiele większe niż w przypadku mieszkań o zwykłym standardzie.

Ile kosztują luksusowe apartamenty w Polsce?

Ekskluzywne mieszkania są budowane w wielu miastach Polski, szczególnie popularne są luksusowe nieruchomości zlokalizowane w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. Jeśli chodzi o luksusowe apartamenty we Wrocławiu, za metr kwadratowy zapłacimy od 10 do 14 tysięcy złotych.

Lokale o podobnym standardzie, zlokalizowane w stolicy będą nas kosztować od 13 tysięcy złotych za metr kwadratowy w górę. Przykładowo, jeśli marzy nam się nowy apartament na Mokotowie, za mieszkanie o powierzchni równej 181 metrów kwadratowych (w stanie deweloperskim) zapłacimy aż 3 miliony złotych.

W przypadku luksusowych nieruchomości zwrot kapitału inwestycji może nastąpić w ciągu 9 do 12 miesięcy, a planowany zysk może wynieść na początku około 17-19%. Wygląda na to, że inwestowanie w tego typu nieruchomości rzeczywiście się opłaca!