Łóżka dla chorych nie tylko w szpitalu

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zajmując się osobą chorą w domu poświęcamy jej nie tylko czas, ale chcemy zapewnić jednocześnie komfort i odpowiednie warunki. Jeśli wiesz, że chory nie powróci szybko do sprawności, powinieneś rozważyć zakup specjalnego łóżka rehabilitacyjnego. Dzisiaj odpowiednie łóżka dla chorych nie są już dostępne tylko w szpitalu, a ich wygląd wcale nie musi kojarzyć się ze szpitalnymi warunkami.

Łóżko dla chorego – rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem

Przed dokonaniem zakupu sprawdź czy producent umożliwia wynajem specjalistycznego łóżka. To umożliwi Ci zweryfikowanie czy na pewno będzie ono odpowiadać potrzebom chorego. Wiele firm oferuje usługę wynajmu łóżka z jednoczesną możliwością jego późniejszego zakupu.

Zakup łóżka dla chorego to spory koszt. Sprawdź czy możesz starać się o dofinansowanie ze środków PFRON, część producentów łóżek oferuje pomoc w wypełnieniu odpowiednich wniosków.

Zweryfikuj także oferty sprzedaży łóżek z dostępnymi płatnościami ratalnymi.

Łóżko dla chorego – wybór odpowiednich funkcji

Decydując się na zakup łóżka dla chorego weź pod uwagę rodzaj choroby. To ważne przy wyborze łóżka posiadającego odpowiednie funkcje, takie jak na przykład możliwość ustawienia skośnego – istotna przy chorobach krążenia. Istotne są również możliwości obciążeniowe, inne łóżko będzie odpowiednie dla szczupłej osoby, a inne dla takiej o wadze powyżej 150 kg.

Poziom samodzielności chorego to także ważny czynnik. Jeśli osoba może samodzielnie zmieniać pozycję, ważne aby łóżko posiadało specjalne wysięgniki lub było sterowane przy pomocy pilota. Taka funkcja umożliwi choremu m.in. samodzielne regulowanie zagłówka. Regulowana wysokość łóżka umożliwi także dopasowanie go do możliwości opiekuna lub przemieszczanie się chorej osoby z łóżka na wózek.

Łóżka rehabilitacyjne dostępne są w wersji dwufunkcyjnej lub czterofunkcyjnej. W pierwszej opcji można zmieniać ich kąt nachylenia w dwóch miejscach. Łóżka czterofunkcyjne mają możliwość regulowania zagłówka, uda, podudzia oraz ułożenia ciała pod kątem 30 stopni.

Łóżka dla chorych dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i wykonywane są z różnych materiałów. To pozwoli Ci na dopasowanie jego wyglądu do wyglądu pomieszczenia.

Zapewnij odpowiedni materac do łóżka. Ten zakup także powinieneś dostosować do kondycji chorego. Jeśli jest to osoba mało aktywna, kup materac przeciwodleżynowy. Przy zakupie materaca pomyśl także o zakupie odpowiedniego pokrowca. Higiena osoby leżącej jest bardzo ważna, a nieprzemakalny pokrowiec lub prześcieradło znacznie ułatwi utrzymanie ich w czystości.

Komfort osoby chorej jest bardzo istotny, ale pamiętaj także o opiekunie. Funkcje łóżka dopasowane do schorzenia i opieki jakiej wymaga chory znacznie ułatwią życie opiekuna niwelując u niego ryzyko uszkodzeń wynikających z przeciążenia kręgosłupa.