Kredyt na założenie firmy – czy to się opłaca?

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kredyt na założenie firmy to jedna z form finansowania, które mogą pomóc rozpocząć działalność gospodarczą. W sytuacji, gdy nie dostaliśmy dofinansowania, możemy w ten sposób zdobyć środki na prowadzenie biznesu. Co warto wiedzieć?

Kiedy warto się starać o kredyt na założenie firmy?

Kredyt na założenie firmy to dobra opcja dla osób, którym brakło środków na rozpoczęcie działalności, ale mają na tyle pewny biznes plan i opracowaną strategię marketingowa, że z pewnością uda im się spłacić powzięte zobowiązanie. Dzięki szybkiej pożyczce można otrzymać środki niezbędne do pokrycia kosztów wyposażenia i obsługi kosztów w pierwszych miesiącach działalności przedsiębiorstwa.

Jak otrzymać kredyt? Procedura jest raczej prosta. Należy:

  • Zgłosić się do jednostki udzielającej kredytu – np. bank,
  • Przygotować niezbędne dokumenty – zaświadczenia ZUS i US, biznesplan, PIT (w niektórych przypadkach za minimum 10 miesięcy działalności, a także wpis do rejestru działalności gospodarczej,
  • Oczekiwać na wstępną decyzję,
  • Podpisać umowę kredytową,
  • Prowadzić biznes i spłacać zobowiązanie.

W ten sposób można otrzymać nawet do 600 tysięcy złotych, na dowolny cel.

Kredyt na założenie firmy – jak uniknąć wpadki?

Jeśli myślisz o kredycie na firmę, warto wziąć pod uwagę także dodatkowe koszty, jakie wiążą się z tym rozwiązaniem. Dokładne warunki zawsze znajdziesz w umowie, warto sprawdzić przede wszystkim oprocentowanie kredytu. W umowie kredytowej mogą się znaleźć także dodatkowe opłaty, np.:

  • koszt założenia konta firmowego,
  • koszty usługi wirtualnego biura księgowego,
  • opłaty za zabezpieczenia prawne,
  • ubezpieczenie lub polisa na życie.

Aby kredyt dla firmy nie okazał się złą decyzją, konieczny jest dobry biznesplan oraz odrobinę szczęścia. Nie ulega wątpliwościom, że ważna będzie także ciężka praca. By uniknąć sytuacji, w której przez kilka lat spłacamy zobowiązanie, a firma już dawno nie istnieje, warto dokładnie przemyśleć wszystkie opcje związane z założeniem działalności, przeanalizować umowę i znaleźć wszelkie niepokojące kruczki. W razie potrzeby można się skonsultować z doradcą biznesowym.

Planujesz wziąć kredyt na założenie firmy, ale nie wiesz jeszcze do końca, co chcesz robić? Sprawdź koniecznie nasz poprzedni wpis: Własny biznes – od czego zacząć, najciekawsze pomysły. Znajdziesz tam wiele cennych porad. Być może zainspirujemy Cię do działania!