Kartonowe pudełka wysyłkowe – ekologiczne opakowania dla Twojej firmy!

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pudełka wysyłkowe to dla wielu firm cenne narzędzie marketingowe. Służą one nie tylko do ochrony produktów, ale także do reklamowania marki. Od projektu opakowania może zależeć, czy konsument zdecyduje się na zakup!

Spersonalizowane pudełka wysyłkowe – dlaczego warto je wdrożyć w firmie?

Samodzielnie zaprojektowane spersonalizowane pudełka wysyłkowe to rozwiązanie, które łączy w sobie praktyczny charakter i walory reklamowe.  Aby wkomponować kartonowe pudełko w strategię marketingową firmy, warto postawić na oryginalne nadruki. Współpracując z takimi firmami, jak np. Packhelp, można stworzyć wyjątkowe, spersonalizowane pudełka wysyłkowe, z praktycznie dowolnym nadrukiem. Na pudełku może się znaleźć logotyp firmy, kreatywne hasło reklamowe lub wyjątkowe ilustracje. Po zastosowaniu takiego zabiegu opakowanie stanie się prawdziwą wizytówką dla marki!

Równie ważna jest kreatywność. Design pudełek może nawiązywać do rytualnego wzornictwa, zachwycać elegancją i minimalizmem lub po prostu cieszyć oko wyjątkowo dobrze skontrastowanymi barwami.

Inne ważne aspekty, o których warto pamiętać, projektując pudełka wysyłkowe, to:

  • Ekspozycja produktu – aby pokazać produkt z jak najlepszej strony, można zastosować opakowania z wycięciem lub dwuczęściowe pudełka z poduszeczką,
  • Nietypowy sposób otwierania lub zamykania, kształt lub fason – w e-commerce wszystko, co jest nietypowe, przyciąga wzrok. Dotyczy to także opakowań produktowych!
  • Ekologiczny charakter produkcji – rozwiązania, które są przyjazne dla naturalnego środowiska, są bardzo cenione przez współczesnych świadomych konsumentów. Kartonowe opakowania może więc posłużyć do tego, by wykreować oczekiwany wizerunek marki.

Ekologiczne pudełka wysyłkowe Twojej firmy – skąd wziąć inspiracje?

Jeśli szukasz inspiracji, które pomogą Ci stworzyć idealne pudełko dla firmy, warto zainteresować się pomysłami zaprezentowanymi na stronie firmy. Wystarczy też nieco się rozejrzeć!

Ciekawe przykłady opakowań w e-commerce to np. pudełka DOLCE. Opakowania DOLCE wyróżnia ekstrawaganckie połączenie czerni, różu i bieli. Taka kolorystyka oddziałuje na zmysły klienta. Inny przykład, tym razem z branży hotelarskiej to piękne, brązowe, ażurowe pudełka wykorzystywane w hotelach Regent Singapore. Jak widać, kartonowe pudełka produktowe można wykorzystać nie tylko do sprzedaży produktów!