Jak pozycjonować stronę firmy?

Na pozycjonowanie składa się wiele elementów, w tym między innymi optymalizacja techniczna witryny, copywriting oraz linkbuilding. Jak pozycjonować stronę firmy? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Jak pozycjonować stronę internetową?

W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak pozycjonować stronę internetową. Najpierw jednak wypada wyjaśnić, czym jest pozycjonowanie i optymalizacja strony pod kątem SEO.

Pozycjonowanie SEO to działania mające na celu zwiększyć ruch na stronie internetowej. Chodzi oczywiście o wartościowy, organiczny ruch, czyli taki, który wynika z wizyt zainteresowanych stroną internautów.

Na pozycjonowanie składa się wiele elementów, w tym między innymi:

 • SEO – optymalizacja techniczna witryny – kompresja kodu, przyspieszenie jej ładowania, responsywność,
 • Copywriting SEO – budowanie odpowiednich treści na stronę, zawierających słowa kluczowe typowe dla branży,
 • Linkbuilding – budowanie linkowania witryny, tak, by jak najwięcej czytelników mogło na nią natrafić.

Ważnym elementem pozycjonowania jest także content marketing. Aby strona była oceniana przez wyszukiwarkę jako wartościowa, powinna ona zawierać unikalne i angażujące treści. Tekst powinien być czytelny i podzielony na nagłówki zgodnie z hierarchią.

Pozycjonowanie to proces ciągły, a nie jednorazowe zadanie do wykonania. Jak pozycjonować stronę? Poniżej znajdziecie mini-poradnik, krok po kroku.

Jak pozycjonować stronę – krok po kroku

Jak pozycjonować stronę internetową? Wystarczy wykonać kilka kroków. Oto i one:

 • Określenie celu pozycjonowania – najczęściej jest nim zwiększenie sprzedaży danego produktu lub usługi,
 • Audyt SEO – analiza strony internetowej – etap ten ma na celu określić potencjał istniejącej witryny, zidentyfikować jej słabe punkty i ustalić, na które słowa kluczowe powinna ona być pozycjonowana,
 • Opracowanie strategii – na tym etapie planujemy działania, jakie zamierzamy podjąć, by zapewnić witrynie wysokie miejsca w rankingach popularnych wyszukiwarek, ustalamy także, z których narzędzi będziemy korzystać, jednym z ważniejszych zadań jest także dobór odpowiednich słów kluczowych, na które będziemy pozycjonować witrynę,
 • Wdrożenie działań – gdy już wiemy, co robić i mamy opracowaną strategię pracy, nie pozostaje nam nic innego, jak – działać! Na tym etapie budujemy content, publikujemy treści, optymalizujemy elementy strony oraz budujemy link-building,
 • Monitorowanie efektów – nasza praca nie kończy się na wdrożeniu działań, należy jeszcze monitorować ich rezultaty. Śledzenie statystyk i ruchu na stronie, analiza organicznych wejść, analiza wizyt pochodzących z zewnętrznych linków – to wszystko pozwoli nam poprawić i ulepszyć pozycjonowanie, co wpłynie na wzrost pozycji strony w wyszukiwarkach. Monitorowanie to także czujna obserwacja konkurencji oraz zmian, które są co jakiś czas wprowadzane przez Google.

Jak pozycjonować stronę w Google?

Jak pozycjonować stronę w Google? Wystarczy stosować się do ogólnie przyjętych technik White Hat SEO. To działania optymalizacyjne zgodne z wytycznymi wyszukiwarki Google. Należą do nich między innymi:

 • Publikowanie wartościowych i angażujących treści,
 • Pozyskiwanie naturalnych linków,
 • Unikanie kanibalizacji fraz kluczowych i plagiatowania treści – zagęszczenie słów kluczowych w publikowanych treściach nie powinno przekraczać około 5%,
 • Promowanie witryny w Social Media,
 • Optymalizacja elementów strony (wpisów, tagów meta, zdjęć i grafik) pod kątem konkretnych fraz kluczowych.

Wyżej wymienione działania są faworyzowane przez algorytmy Google i sprawiają, że strona jest oceniana jako wartościowa, co wpływa na poprawienie jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Jak samemu pozycjonować stronę?

Jak samemu pozycjonować stronę? Z uwagi na to, że na pozycjonowanie SEO składa się wiele różnych elementów i działań, najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Doświadczona agencja SEO przeprowadzi profesjonalny audyt SEO i zaproponuje najlepsze rozwiązania. Po wdrożeniu prac będzie monitorować ich efekty i wprowadzać na bieżąco poprawki i ulepszenia. Zlecenie pozycjonowania profesjonalistom odciąża właściciela strony internetowej z wielu czasochłonnych i trudnych obowiązków, przedkłada się także na wyższą pozycję strony w rankingu internetowych wyszukiwań.

Jak wybrać dobrą agencję SEO? Warto zadbać, by była to firma z wieloletnim doświadczeniem, podchodząca indywidualnie do każdego klienta. Strategia pozycjonowania powinna powstać w oparciu o potrzeby klienta, a także na podstawie przeprowadzonego audytu.

Jeśli wybierzemy dobrze, z pewnością przełoży się to na nasz sukces, ponieważ wraz z poprawą pozycji strony w rankingu wyszukiwani wzrośnie także liczba zapytań ofertowych i leadów sprzedażowych. Nasza marka będzie zdobywała coraz więcej klientów i biznes będzie rósł w oczach, a nie tylko w Internecie. Co za tym idzie? Oczywiście wzrost zysków!