Idealne pudełka na zamówienie dla Twojej firmy

2019.06.18

4 minuty i 13 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Pudełka na zamówienie – kto może z nich skorzystać?
  • Pudełka na zamówienie – jak zaprojektować oryginalne pudełko?
  • Wygląd pudełka może wpłynąć na to, czy klient dokona zakupu u Ciebie!
  • Bierz przykład z najlepszych marek
Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pudełka na zamówienie to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, by zwrócić uwagę klienta. Nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale też internetowym. Dobrze przemyślany projekt może znacząco wpłynąć na sprzedaż w Twojej firmie!

Pudełka na zamówienie – kto może z nich skorzystać?

Pudełka na zamówienie to bardzo skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klienta i zainteresowanie go produktem oraz marką. Niestandardowe opakowania mogą zostać wykorzystane w kampanii reklamowej i wypromować produkt, który dopiero co został wprowadzony na rynek. Mogą także pomóc odświeżyć wizerunek marki, która jest już rozpoznawalna, ale chce dotrzeć ze swoimi usługami do nowych odbiorców. Idąc tym tropem, a także dostosowując się do potrzeb swoich klientów, producenci opakowań dla biznesu oferują wiele ciekawych rodzajów opakowań. Co jeśli jednak mamy własny pomysł na biznesowe pudełko?

Jeśli spośród dostępnych propozycji żadna nam nie odpowiada, producenci opakowań dla biznesu także są gotowi na taką sytuację i umożliwiają wykonanie spersonalizowanego pudełka zgodnie z wolą klienta. Z takich opakowań mogą korzystać marki detaliczne, szeroko pojęta branża e-commerce, sprzedawcy i dystrybutorzy, organizatorzy imprez i eventów, a także firmy działające w wielu innych różnych obszarach. Niestandardowe opakowania zaprojektowane własnoręcznie przez marki lub przez marki, ale we współpracy z producentem opakowań lub projektantem są szczególnie popularne w branży kosmetycznej, elektronicznej oraz w przypadku towarów luksusowych. Proces tworzenia takich pudełek wbrew pozorom jest bardzo prosty!

Pudełka na zamówienie – jak zaprojektować oryginalne pudełko?

Niegdyś projektowanie opakowania z niestandardowym nadrukiem lub pudełka o nietypowych wymiarach było bardzo czasochłonne i kosztowne. A także o wiele trudniejsze. Dziś zadanie to jest o wiele łatwiejsze i przedsiębiorcy mają bardzo dużo wygodnych opcji do wyboru. Nowoczesne technologie i postęp w marketingu opakowań spowodował, że tworzenie personalizowanych pudełek na zamówienie jest bajecznie proste. By je stworzyć, wystarczy skorzystać z prostego kreatora online. Takie oprogramowanie często udostępniają producenci opakowań.

Aplikacje online umożliwiają stworzenie estetycznego pudełka z nadrukami. Na projekt możemy nanieść dowolną grafikę, a następnie zmieniać jej rozmiary. Możliwe jest także formatowanie tekstu. Klient, który korzysta z takiego kreatora online ma możliwość przeglądać na bieżąco wprowadzane zmiany, a na końcu, po zaakceptowaniu projektu wyeksportować go dla firmy realizującej zlecenie.

Nadrukowane na pudełku teksty i ilustracje mogą wywrzeć ogromne wrażenie na kliencie. Ciekawy efekt można uzyskać także poprzez zastosowanie nietypowych rozwiązań, np. oryginalnego mechanizmu otwierania i zamykania pudełka lub dwuczęściowej struktury (pudełka z wieczkiem). Wystarczy drobny pudełkowy zabieg, by znacząco zmienić postrzeganie Twojej marki i zachęcić klienta do częstszych zakupów w Twoim e-sklepie lub sklepie stacjonarnym!

Wygląd pudełka może wpłynąć na to, czy klient dokona zakupu u Ciebie!

Badania marketingowe dowiodły, że wygląd pudełka wpływa na wiele aspektów i decyzji związanych z procesem sprzedażowym. Poza tym, że konsument docenia Twoją markę i jakość produktów, ocenia także, mniej lub bardziej świadomie, pudełka, w jakie są pakowane Twoje towary!

Wygląd pudełka może zadecydować o tym, czy:

  • dokona on zakupu właśnie u Ciebie, a nie u konkurencji,
  • będzie do Ciebie wracać i częściej korzystać z Twoich produktów i usług,
  • nie tylko sam będzie dokonywać u Ciebie zakupu, ale także poleci Twoje produkty innym,
  • będzie się identyfikował z Twoją marką, śledził ważne komunikaty reklamowe i wyczekiwał na premiery.

Bierz przykład z najlepszych marek

Dzięki samym tylko opakowaniom wysyłkowym można skutecznie zwrócić uwagę klienta, zapaść w jego pamięć oraz zachęcić do częstszych zakupów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm inwestuje w marketing opakowań. Wystarczy spojrzeć na takie marki jak House of Arras, Kit & Coco czy Magnolia Home.

W przypadku tej pierwszej, czyli House of Arras, pudełka zostały wykorzystane w pomysłowej jubileuszowej kampanii reklamowej. Elegancko zapakowane trunki trafiły na rynek w ilości jedynie 300 sztuk i bardzo szybko zostały wykupione!

House of Arras

Druga z wymienionych marek, czyli Kit & Coco wprowadziła na rynek cudowne pudełka pochodzące z recyklingowych materiałów. Mimo że sam produkt może nie kojarzyć się zbyt pozytywnie (Kit & Coco sprzedaje preparaty do walki z wszami u dzieci), to opakowania są kreatywne, śliczne i zabawne.

Kit and Koko

Trzecia z wymienionych marek, czyli Magnolia Home to firma, która postawiła na prosty i elegancki design opakowań produktowych. Produkowane przez Magnolia Home świeczki są pakowane w pudełka wyposażone w delikatne nadruki. Turkusowy kolor, na który zdecydowała się marka, nie został wybrany tutaj przypadkowo. Barwa ta budzi skojarzenia z domową atmosferą. Kojarzy się także z relaksującą kąpielą, co samo w sobie zachęca do skorzystania z produktu.

Magnolia Home