Hot Stamping – metoda na oryginalne i niestandardowe opakowanie

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kartonowe niestandardowe opakowanie sprawdza się dobrze jako nośnik reklamowy we wszystkich branżach e-commerce. Można w nie pakować luksusowe kosmetyki, biżuterię, odzież, a nawet artykuły spożywcze. Jakie ciekawe opakowania można spotkać na rynku e-commerce? Czym jest hot stamping?

Packhelp, czyli niestandardowe opakowanie dla e-commerce!

Firma Packhelp to prawdziwi specjaliści od opakowań. Na stronie internetowej producenta można znaleźć wiele inspiracji i poradników, co do tego, jak powinno wyglądać pudełko dla biznesu. Jak podają producenci opakowań produktowych, współczesne pudełko mają za zadanie nie tylko zaciekawiać wyglądem, ale i zachęcać do zakupu. Ich rolą jest także przekazanie jak największej ilości cennych informacji o produkcie.

Jak się wyróżnić na rynku e-commerce? Warto postawić na kreatywne napisy, ale nie tylko! Im bardziej estetyczne będzie nasze pudełko, tym więcej konsumentów się nim zainteresuje. Tak właśnie powstały techniki uszlachetniania i zdobienia druku, takie jak hot stamping.

Niestandardowe opakowanie z nadrukiem w stylu hot stamping

Hot Stamping to oryginalna technika zdobienia, znakowania i uszlachetniania druku. Z jej wykorzystaniem można stworzyć ciekawe niestandardowe opakowanie dla przemysłu spożywczego, motoryzacyjnego, kosmetycznego i jubilerskiego.

Technika ta polega na użyciu folii hot-stampingowej i matryc przewodzących ciepło. Można nią ozdabiać różnego rodzaju materiały, w tym także tekturowe powierzchnie. Wykonany techniką termodruku napis lub logo firmy nie ściera się i jest miły w dotyku. Dzięki metalicznemu połyskowi pudełko wygląda bardzo luksusowo. Inna nazwa tej techniki to termodruk, srebrzenie lub złocenie.

Metody uszlachetniania druku na opakowaniach produktowych

Hot Stamping można zauważyć na opakowaniach produktowych Dior, Dandy Parfum, a także Mesdemoiselles Madeleines. Technika ta jest szczególnie lubiana przez producentów biżuterii, perfum, elektroniki, drogich ekskluzywnych kosmetyków i innych towarów z wyższej półki.

Inne popularne metody uszlachetniania druku, to:

  • Foliowanie, czyli pokrywanie papieru laminatem,
  • Lakierowanie UV, z wykorzystaniem lakieru połyskliwego, perłowego, brokatowego lub fluorescencyjnego,
  • Kalandrowanie – odciskanie na płaszczyźnie wydruku określonego wzoru.