Firmy logistyczne w Polsce i na świecie

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Firmy logistyczne w Polsce opierają swoją działalność głównie na transporcie lotniczym, drogowym i kolejowym. Coraz bardziej popularny staje się outsourcing logistyki, zwłaszcza jeśli chodzi o usługi związane z magazynowaniem towarów. Czy to się rzeczywiście opłaca?

Firmy logistyczne w Polsce

Mimo, że sektor usług logistycznych w Polsce jest dość młody, to firmy logistyczne rozwijają się tutaj bardzo prężnie. Kierunek logistyka i transport, mimo że jest jednym z bardziej obleganych kierunków studiów w Polsce, daje ogromne szanse na pracę w zawodzie, ponieważ wciąż rośnie ilość miejsc pracy w branży, a więc i zapotrzebowanie na specjalistów.

W czołówce dostawców usług logistycznych działających na terenie Polski można znaleźć takich gigantów jak ROHLIG SUUS Logistics, Grupa Kapitałowa DPD, czy Grupa Raben. Ta pierwsza istnieje na rynku już ponad 30 lat i działa na skalę międzynarodową, druga ma udział w ¼ rynku usług transportowych w Polsce, a ostatnia to największe przedsiębiorstwo transportowe w Polsce, z siedzibą w Warszawie, Krakowie i Łodzi. Jak to wygląda na świecie?

Firmy logistyczne na świecie

Wśród największych firm działających w branży logistycznej wyróżniają się:

  • DHL,
  • Kuehne Nagel,
  • DB Schenker,
  • UPS,
  • DSV,
  • PKP Cargo,

Wszystkie te firmy posiadają swoje oddziały także w Polsce, najstarszą z nich jest Kuehne Nagel, zajmująca się głównie transportem morskim.

Outsourcing usług logistycznych

Potrzeba jest matką wynalazków, w związku z czym współcześni przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w zarządzaniu logistyką. Wiele firm logistycznych oferuje innym przedsiębiorcom kompleksową usługę logistyczną w ramach outsourcingu. Dzięki temu przedsiębiorca w ramach jednej usługi może liczyć nie tylko na transport towaru, ale i także jego składowanie, konfekcjonowanie, przygotowywanie do wysyłki, a nawet wysyłkę do klientów. Takie rozwiązania proponuje swoim klientom.

Niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę produkcyjną, handlową, czy usługową, jedną z ważniejszych dziedzin zarządzania przedsiębiorstwem jest logistyka. Odpowiednia koncepcja, planowanie i sprawne realizowanie zadań logistycznych przedkładają się na dobre wyniki w firmie. Nie zawsze jednak powierzanie zadań logistycznych dyrektorom odpowiednich działów się opłaca. Warto zainteresować się outsourcingiem usług logistycznych, by zminimalizować koszty prowadzenia biznesu i usprawnić łańcuch dostaw!