Dotacje unijne dla małych firm – skąd wziąć pieniądze?

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Własna firma to marzenie wielu z nas. By ją jednak założyć, należy posiadać jakieś środki na start. Skąd wziąć pieniądze na założenie własnej działalności? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie na ALLCOMPANYCORP.COM!

Skąd wziąć pieniądze na założenie własnej działalności?

Jest wiele opcji, by pozyskać środki na prowadzenie własnej firmy.

Możesz ubiegać się o:

  • Dotację z Funduszu Pracy – to dofinansowanie dla osób bezrobotnych, które chcą założyć działalność gospodarczą,
  • Dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego – program Wsparcie na Starcie jest dedykowany młodym przedsiębiorcom, którzy potrzebują środków na założenie działalności. Mogą z niego skorzystać osoby bezrobotne, absolwenci szkoły (w okresie do 2 lat od dnia ukończenia szkoły lub uczelni), a także studenci ostatnich lat,
  • Dotację z Unii Europejskiej – programy takie jak Regionalny Program Operacyjny czy Wiedza Edukacja Rozwój mają na celu wesprzeć młodych przedsiębiorców.

Firma dla Młodych – jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej?

Firma dla młodych to program, który umożliwia sfinansowanie działalności gospodarczej z funduszy UE. Aby do niego przystąpić należy spełnić następujące warunki:

  • Wiek poniżej 30 lat,
  • Osoba nie ucząca się i nie pracujące,

Środki na otwarcie firmy mogą wynieść nawet ponad 20 tysięcy złotych, uczestnicy programu Firma dla Młodych mogą liczyć na profesjonalne szkolenia i doradztwo w początkowych etapach działania twojej firmy.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej dla starszych przedsiębiorców

Programy Unii Europejskiej obejmują także osoby powyżej 30 roku życia. Aby do nich przystąpić, warto skontaktować się z Urzędem Pracy. Instytucja ta pomoże w wyborze instytucji, która udzieli dotacji. Z takiego wsparcia mogą skorzystać np. osoby, które są długotrwale bezrobotne lub osoby z niepełnosprawnością.

Jeśli potrzebujesz pomocy z rozplanowaniem kosztów prowadzenia działalności, czasem warto skorzystać z doradztwa biznesowego. Takie usługi oferują nie tylko firmy, ale też Urząd Pracy, w którym możesz się ubiegać o dofinansowanie.

Przymierzasz się do założenia firmy, ale nie wiesz od czego zacząć? Brakuje Ci pomysłów na własny biznes? Sprawdź koniecznie nasz poprzedni wpis: Własny biznes – od czego zacząć, najciekawsze pomysły. Znajdziesz tam wiele praktycznych porad i inspiracji, które pomogą Ci rozkręcić działalność!