Czym jest webwriting? Jak pomoże Twojej firmie?

2019.10.23

2 minuty i 2 sekundy

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Webwriting dla biznesu
  • Webwriting – główne zasady
  • Webwriting – chcesz wypromować firmę w sieci? Znajdź dobrego webwritera
Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Webwriting to sztuka tworzenia treści na potrzeby internetu. Takich jak np. niniejszy artykuł. Niektóre z nich mają charakter czysto informacyjny, inne pełnią funkcje reklamowe. Jak to może pomóc w biznesie? Na bardzo wiele sposobów!

Webwriting dla biznesu

Webwriting to obszar działań, który jest bardzo zbliżony do copywritingu, jest on jednak uściślony względem miejsca, gdzie publikowane są tworzone treści. W przypadku copywritingu mowa ogólnie o treściach – tekstach wykorzystywanych do reklam, artykułach tematycznych, tekstach do broszur i gazet oraz na ulotki. Webwriting dotyczy jedynie tekstów publikowanych w sieci. Jak to może pomóc przedsiębiorcy?

Każdy, kto prowadzi firmę, wie, jak ważna jest promocja biznesu w sieci. Ostatnimi czasy modne jest zakładanie firmowych blogów, prowadzenie kanałów social media oraz wykupywanie artykułów sponsorowanych. To wszystko po to, by nasz biznes był widoczny w sieci. Aby jednak treści te były pozytywnie odbierane przez czytelników oraz roboty wyszukiwarek internetowych, trzeba się trzymać kilku ważnych zasad.

Webwriting – główne zasady

Treści tworzone do sieci powinny być przede wszystkim atrakcyjne dla odbiorców, czytelne, ale też i uporządkowane. Webwriterzy dzielą teksty na tytuł, wprowadzenie, nagłówki / rozdziały oraz treść poszczególnych rozdziałów. Nie bez powodu! Taka forma ułatwia poruszanie się po tekście oraz wyłuskanie z niego najważniejszych informacji.

Najważniejsza informacja, którą chcemy przekazać, powinna się znajdować na samej górze, dalej należy rozwinąć dane zagadnienie, a na samym dole można umieścić wątki dodatkowe, którymi czytelnik może być potencjalnie zainteresowany.

Webwriting – chcesz wypromować firmę w sieci? Znajdź dobrego webwritera

Małe i duże firmy coraz częściej nawiązują współpracę z profesjonalnymi copywriterami. Taka osoba odpowiada za tworzenie różnych treści, a, ponieważ posiada bardzo duże doświadczenie i jest na bieżąco, jest w stanie szybko stworzyć wartościowy tekst, który będzie przynosił korzyści dla firmy.

Jeśli chcesz wypromować swój biznes w sieci, ważne jest, by znaleźć zaufanego copywritera. Takiego, który dobrze się wyszkoli z Twoich produktów i będzie w stanie tworzyć zachęcające do ich zakupu treści. Korzyści z takiego rozwiązania to między innymi wysoka pozycja w rankingu wyników wyszukiwania Google, ale także i wzrost reputacji firmy w sieci.