Blog na WordPress – dlaczego warto? Jak go wypromować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Naprawianie baz danych może uratować Twój biznes! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Blog na WordPress to świetne narzędzie do promocji marki w sieci. Dzięki regularnie publikowanym wartościowym treściom można zbudować dużą grupę zaangażowanych odbiorców – potencjalnych klientów naszych produktów lub usług. Jak wypromować takiego bloga w sieci?

Blog na WordPress – dlaczego to się opłaca?

Blog na WordPress to skuteczne marketingowe narzędzie, wykorzystywane przez wiele firm z różnych branż. Starannie i systematycznie prowadzony blog może pomóc w zapoznaniu klienta z ofertą, zaangażować go do działań promocyjnych na rzecz firmy, a także zachęcić do zakupu. Systematyczne zamieszczanie wartościowych wpisów zwiększa zaufanie klientów do marki i buduje pozytywny, ekspercki wizerunek w sieci. Blog to także kanał komunikacji pomiędzy firmą i klientem. Dlaczego warto postawić na system CMS WordPress?

WordPress to jedno z najpopularniejszych na rynku narzędzi, które służą do tworzenia blogów. Platforma jest także wykorzystywana przez sklepy internetowe. System działa w oparciu o licencję Open Source i jest bardzo łatwy w obsłudze. Blog na WordPress można dowolnie spersonalizować, a także dość łatwo pozycjonować, o ile zna się zasady funkcjonowania algorytmów Google.

To narzędzie, które się opłaca, ponieważ jest całkowicie darmowe, a daje ogromne możliwości promocyjne. Szeroki dostęp do wtyczek SEO umożliwia pozycjonowanie prowadzonego bloga, a bogactwo modułów i szablonów pozwala na stworzenie unikatowej, estetycznej i przejrzystej strony internetowej!

Jak tworzyć treści na blogu, by go wypromować w sieci?

Teksty tworzone i publikowane w WordPress powinny być:

 • Profesjonalne i merytoryczne
 • Spójne pod kątem tematycznym z profilem przedsiębiorstwa
 • Unikalne, niekopiowane z innych stron
 • Przemawiające językiem korzyści i zachęcające do marki
 • Odpowiednio zoptymalizowane pod kątem czytelności i SEO
 • Urozmaicone multimediami (infografiki, filmiki video, tuto riale)

W ten sposób prowadzona strona uzyskać wysoką pozycję w rankingu wyszukiwań popularnych wyszukiwarkach internetowych!

Jak wypromować bloga?

 1. Zadbaj o to, by strona była w pełni responsywna
 2. Dopasuj elementy strony do aktualnych algorytmów wyszukiwarek internetowych, jeśli nie posiadasz wiedzy w tym zakresie, skorzystaj z pomocy specjalistów od SEO i WordPress
 3. Przygotuj atrakcyjny newsletter, który będzie rozsyłany regularnie do klientów
 4. Zaplanuj ciekawe akcje promocyjne
 5. Korzystaj z wtyczek do promocji bloga, np. Yoast SEO lub WP Smush
 6. Zintegruj bloga z Social Media
 7. Podejmij współpracę z influencerem, który ułatwi Ci start na rynku!