6 największych mitów o tym jak zwiększyć sprzedaż

Jak zwiększyć sprzedaż – to pytanie spędza sen z powiek kadrom zarządzającym, właścicielom sklepów internetowych i przedsiębiorcom różnej maści. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, czego nie robić, jeśli chcesz utrzymać sprzedaż na wysokim poziomie. Oto 6 największych mitów o tym, jak zwiększyć sprzedaż!

6 największych mitów o tym, jak zwiększyć sprzedaż!

Mit nr 1 – daj klientom nieograniczony wybór

Owszem, klienci lubią mieć wybór, jednak nie można w tej kwestii przeginać. Nieograniczony wybór sprawi, że Twoi konsumenci nie będą wiedzieli, co wybrać i w rezultacie… wybiorą lepiej opisaną i określoną ofertę konkurencji. Pamiętaj o tym, by personalizować ofertę i dawać wiele opcji do wyboru, ale nie przesadzaj, by nie doprowadzić do paraliżu decyzyjnego u swoich klientów.

Mit nr 2 – klienci chcą się angażować w relację z firmą

Większość klientów wchodzi do sklepu, bierze to, co jest im potrzebne, a następnie wychodzi. Tak to działa. Wyjątek stanowią klienci, którzy:

  • poszukują promocji i tańszych rozwiązań,
  • są bardziej zamożni i lubią się przywiązywać do eleganckich marek, ponieważ wiedzą, że dostaną najlepszą jakość,

Przekaz reklamowy warto budować tak, by do nich trafić!

Mit nr 3 – częsty kontakt = sukces

Zasypywanie klienta postami, mailami i powiadomieniami, które same w sobie nie są wartościowe, a jedynie mają na celu zaprezentować nowy produkt, nie przełoży się na sukces marki. O wiele ważniejsza, niż ilość, jest jakość kontaktów z klientem!

Mit nr 4 – strona się wypozycjonuje sama

Mit nr 4 mówi o tym, że wystarczy jednorazowo zastosować się do zasad White Hat SEO, a następnie wystarczy już tylko spijać śmietankę i patrzeć na to, jak strona się rozwija. Ogromny błąd. Pozycjonowanie to ciągły proces, a nie jednorazowa akcja i żadna utworzona strona nie będzie się pozycjonować sama. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak ją skutecznie wypromować w sieci, odwiedź nasz inny wpis na tym blogu: Jak pozycjonować stronę firmy? 

Mit nr 5 – ważne, żeby gadali, nieważne jak

Reputacja naszej marki jest bardzo ważna, by zapewnić firmie sukces sprzedażowy. Jeśli klienci dyskutują w sieci o naszych produktach – to bardzo dobrze, ale warto mieć rękę na pulsie i monitorować, czego te dyskusje dotyczą. Jeśli jakiś produkt jest wadliwy lub obsługa klienta nie do końca sprostała zadaniu, najprędzej dowiemy się tego z opinii. Nie należy ignorować takiego feedbacku, tylko w oparciu o niego – poprawić działania!

Mit nr 6 – promowanie w Social Media jest niepotrzebne

Prężnie działająca i dobrze wypozycjonowana strona internetowa to dopiero połowa sukcesu, ponieważ większość współczesnych konsumentów posiada także konto na popularnych mediach społecznościowych. To tam komentują, czytają opinie, oglądają produkty, a nawet bezpośrednio ze swojego profilu – dokonują zamówień. Brak firmowego fanpage’a na Instagramie lub Facebooku to prosty sposób na obcięcie zasięgów!

Czytaj więcej